Güvenli Sineklik

SİNEKLİKTE GÜVENLİK ÇOK ÖNEMLİDİR !


Kaliteli Sineklik


Garantili Sineklik


Markalı Sineklik


En İyi Sineklik Sistemi


YASLANDIĞI SİNEKLİK AÇILINCA KÜÇÜK KIZ HAYATINI KAYBETTİ !

Adana’da dedesinin evinde şapka fırlatma oyunu oynarken açık olan cam kenarına gelerek sinekliğe dayanan kız çocuğu, kilidin açılması sonucu 2. kattan düşerek hayatını kaybetti.
Olay, Yüreğir ilçesine bağlı Akarca Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre, Musa ve Fatma Kaya çiftinin ikiz olan kızları 7 yaşındaki Semanur ile Havanur Kaya, evlerine yakın yerde bulunan dedelerinin evine gitti. İkiz kız kardeşler, burada arkadaşlarıyla birlikte bir oda da birbirine şapka oyunu atma oyunu oynamaya başladı. Şapkayı atıp birbirine vurmaya çalışan çocuklardan Semunur Kaya şapka değmemesi için açık olan pencereye çıktı. Pencerede sineklik olduğu için Semanur, buraya dayanarak atılan şapkalardan kurtulmaya çalıştı. Bu arada sinekliğin kilidi açılınca Semanur ikinci kattan aşağı düştü. Kafasının üzerine düşen kız, çocuğu ağır yaralandı. Ailesi tarafından özel bir tıp merkezine götürülen çocuk, burada kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Semanur Kaya, otopsi için adli tıp kurumu morguna kaldırıldı. Yapılan otopsinin ardından Semanur Kaya babası Musa Kaya ve akrabaları tarafından alınarak Akarca Mahallesi’ne götürülüp toprağa verildi.

Kaynak : milliyet 04 Temmuz 2015


GÜVENLİK SİSTEMİ YETERSİZ OLAN SİNEKLİK ; KÜÇÜK KIZIN ÖLÜMÜNE SEBEP OLDU .

Semanur'un cenazesi Akarca Mahallesi'ndeki caminde kılınan cenaze namazının ardından mahalledeki mezarlıkta gözyaşları arasında toprağa verildi. Semanur'un ölümüyle ilgili soruşturma başlatıldı.

Yüreğir İlçesi, Akarca Mahallesi'nde oturan İbrahim Çelik, önceki gün evinde mevlit okutup iftar yemeği verdi. Mahalle sakinleri avluda oturup mevlidi dinlerken Çelik'in ikiz torunları Semanur ve Havanur da arkadaşlarıyla 2 katlı evin üst katında oyun oynamaya başladı. Çocuklar bir şapkayı birbirlerine atarak 'şapka yakalama' oyunu oynarken Semanur, birlikte oyun oynadığı kız çocuklarının iddialarına göre, pencerenin tel sinekliğe yaslandı.  Sinekliğin açılması üzerine küçük Semanur, pencereden aşağıya düştü. Havanur ikiz kardeşinin 2 evin arasındaki boşluğa düşmesi üzerine hemen annesine haber verdi. Anne kızını yerde kanlar içinde görünce sinir krizi geçirdi. Okunan mevlid yarıda kesilip ambulans çağırdı. Numune Hastanesi'ne götürülen küçük Semanur, doktorların tüm müdahalesine rağmen kurtarılamayarak öldü. 

Kaynak: habertürk 04 temmuz 2015